Hiv RNA analüüs 16.11.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kui täpne on HIV RNA analüüs ehk siis haiguse enda määramine verest. Kirjandus soovitab oodata 3 nädalat peale võimalikku nakatumist. Kui suur on vale positiivsete/negatiivsete vastuste %.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
HIV viiruse määramine RNA meetodil saab võimalikuks paar päeva (maksimum 1nädal) peale nakatumist ja on väga kõrge tundlikkusega. Valepositiivsete/negatiivsete vastuste % sõltub konkreetselt kasutatavast meetodist.
Tervitades
Jüri Laasik