hingetoru "krooksub" 11.04.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud dr. Lill

Põdesin aasta tagasi angiini ning tänaseni kõditab hingetorus "midagi". Sügaval ning jõulisel avatud suul välja hingamisel hingetoru "krooksub" :) . ilmselt toodab seal midagi üleliigset lima. pöördusin kopsuarsti poole, kes määras mulle inhaleeritavaid pulbreid, mis vähe leevendavad.

Kas minu probleem on ilmselt mingi tüsistus, mis tekkinud angiini põdemise tagajärjel? Kas on ka ravi peale inhaleeritavate pulbrite? Kas aitaks näiteks osoonravi? Või mida teha, et terveks saaks?

Lugupidamisega

Larry

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahjuks ei oska Teie küsimusele vastata. Enne ikka diagnoos ja siis ravi. Loodan, et kopsuarst, kes Teile ravi määras, ka selgitas, millega on tegemist. Kui see ravi ei ole aidanud, tuleks teid uuesti üle vaadata ja teha täiendavaid uuringuid. "krooksumine" on sümptoom, mitte diagnoos.