valus hingamine 20.04.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine: Viimastel kuudel ei jaksa enam sügavalt sisse hingata, see tekitab kusagil vasemal ribide all valu. Lisaks paneb isegi trepist normaalse tempoga ülesminek kergelt lõõtsutama. Olen 26-aastane. Tänan.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kardan, et nii vähese info põhjal ei oskagi vastata. Kõigepealt, millega seoses tekkisid valud rindkeresse? Oli tegemist mingi ägeda haigusega, tugeva köhaga, traumaga, külmetusega, äkilise koormusega jne? Kas valud on rindkeres või ülakõhus? Kas valud on ka rahuolekus või seoses rindkere liigutamisega või kardate sügavalt sisse hingata just valu tõttu? Kas ka varem on selliseid kaebusi olnud, et tunnete füüsilisel koormusel hingeldust. Nii noores eas küll ei tohiks trepist normaalse tempoga tõusmine lõõtsutamist tekitada. Kahjuks vastan küsimusele hulgaliste omapoolsete küsimustega, mis Teid antud momendil kuidagi ei aita. Palun täpsustege või pöörduge arsti poole, kes otsustab täiendavate uuringute vajadused, kui Teie kaebused ei kao.