Lisa pöördumisele 70358 28.01.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tahan lisada veel eelmisele pöördumisele, et lisaks punetavale ja valutavale kurgule ning bronhiidilaadsele tundele rinnus, läheb viimastel nädalatel ka hääl kähedaks. Siis peab neelatama, jooma sooja jooki ja asi paraneb. Mõni kuu tagasi oli põletik kurgus nii tugev, et hääl kadus üldse 3-4 päevaks täitsa ära. Lisaks tunnen paremal rinnus valusid. On kahte tüüpi tunnet - ühed on sellised teravad valud, mis tulevad on 2-3 sekundit ja kaovad ja siis on aeg ajalt samas piirkonnas tunne, nagu oleks lihased valusad. Valu rinnus ei ole seotud asendi muutusega ega ka sügavalt sissehingamisega, nad tulevad ja lähevad suvalisel ajal. Kuna perearst suunamist ei anna, siis kas oleks võimalik kuhugi pöörduda ilma saatekirjata. Tean, et EMO´s on selline võimalus, aga räägitakse, et seal peab ootama tunde ja selliste sümptomitega pöördudes vaadatakse natukene halvustavalt ja küsitakse, et miks perearstile ei pöördu. Kas näiteks Teie juurde on võimalus tulla tasulisele vastuvõtule?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tasulised vastuvõtud on tõepoolest olemas ja neile saab aegu broneerida. Minu juurde kahjuks ei saa, kuna ma pole hetkel Eestis. aga Tartu kopsukliinikus on igal arstil tasuline vastuvõtt olemas t. 7318911 saate registreerida. Aga küsige, ehk perearst siiski annab saatekirja.