hingamisraskused suitsetamisest loobumisel 07.10.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen l6petanud suitsetamise 2,5 kuud tagasi.Kuu aega tagasi hankisin lapselapselt korraliku gripiviiruse.Nohu kadus nädalaga aga köha on väga tugev kuu aega
nyyd on lisaks tekkinud 6hupuudus fyysilist tööd tehes v6i k6ndides .pisemastki fyysilisest koormusest tekkib 6hupuudus.Köhides tuleb selliseid tykikesi enamalt jaolt värvituid kuid ka tumedaid, kuid neid on eriti raske välja köhida.Köha piinab just 6htuti ja 6hupuudusega koos tuleb eriti k6va köhaHingamine vilistab nii et.....
Millega on tegemist? on need kopsupuhastuse juurde käivad v66rutusnähud, kui on, kaua need voiks kesta ja oleks midagi, mis leevendaks?
On see midagi astmalaadset, paar kuud tagasi olen just hingamistestid teinud(Helsingis) k6ik oli korras
Paluksin vähe n6u, millega leevendada, raske on töötada, kui kogu aeg köhid ja hing kinni. Lugupidamisega.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Teil on tegemist ägeda infektsiooniga, mida näitavad viirusjärgne püsiv köha ja muutunud röga värvus. Vilistav hingamine tekib siis, kui bronhides on takistus ehk siis suurenenud sekreedi peetus nendes, mis omakorda võib mingil põhjusel infitseeruda. Soovitan arsti poole pöörduda, kes täpsustab, kas on vaja antibiootikumi ja ka muid bronhe laiendavaid ravimeid. Uuesti tuleks ka hingamistestid teha. Just nimelt selle astmaatilise komponendi selgitamiseks. Ka efektiivseid köhahooge pärssivaid ravimeid ilma retseptita ei saa. Ei, suitsetamisjärgsed võõrutusnähud need pole, sest hindate ju isegi, et kõik algas viirusinfektsiooninähtudega. Võimalik, et lisandunud bakteriaalne põletik hingamisteedes.