Hull köha mis ei mõtlegi lahti minna. 27.03.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olenl ligi 2 nädalat köhinud kuiva köha.Palavikku pole olnudki.Sees kõik ragiseb nii sisse hingates kui ka välja hingates.3 pudelit on köhasiirupit joodud+ köhatablette imetud.Olen aure teinud,teed meega joonud ja no ei lähe köha lahti.Mingil määral siiski on lahti,aga väga vähe.Köha on juba nii lämmatav,et kardan juba et võin lämbuda.
Läksin 3 päeva tagasiperearstile,tehti röntgen.Vaadati et on parempoolne kopsupõletik.Määrati rohud-Fromilid uno 500mg-2 nädalat 1 tbl päevas.Täna on juba kolmas päev ja seis on sama.Tahaks juba et see röga lahti läheks sest see nii kurnab mind juba.Haiglasse kaminna ei saa kuna puudub haigekassa.Soovitate ehk midagi mis elu kergemaks teeks ja röga kaoks.
P.S-pipraplaastreid panen ka iga päev.
Kas need rohud mis arst määras hakkavad hiljem kui 3 päeva mõjuma ja muretsen asjata?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Olete kõike õigesti teinud, aga ega köhale mingit muud imeravimit polegi. Kui köha on tingitud kopsupõletikust, siis tuleb veidi oodata, et antibakteriaalne ravi mõjuma hakkas, küllap siis ka köha väiksemaks läheb. Kui aga köha ei vähene ja kestab lämmatavate hoogudena edasi, siis tuleb uuesti arsti juurde pöörduda. Kahjuks on tõesti nii, et kui haigekassat ei ole, siis tuleb uuringute eest maksta ise