Öine köha 26.08.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen väga mures oma öise köha pärast. Tervise probleemid hakkasid 2012.a. detsembris, kui tundsin südames valusid ning apteekri soovitusel pöördusin kiirabisse. Tuvastati kõrge vererõhk ja viibisin haiglas ühe nädala.
Tänaseks käin kontrollis kardioloogi juures ja vererõhk on ravimite tarvitamisega kontrolli all. Probleem köhaga tekkis aprilli keskpaigas. Igaöine köha ja veniv röga, mida oli väga raske välja köhida. Perearst kirjutas välja ravimi (inhalaator, diskus 250-flam... kahjuks mäleta täpset ravimi nime ).
Tarvitasin ära 50-nest doosist 17, kui tekkis kätele ja dekolteele (nendele kohtadele, mis riiete alt vabad) lööve. Perearsti soovitusel lõpetasin selle ravimi tarbimise, kuna tekkisid kõrvalnähud. Perearst kontollis ka vereprooviga kopsuklamüüdia võimalikkust ning kirjutas antibiootikumi. Vereproovi vastuses oli üks näitaja piiripealne. 10 päeva pärast antibiootikumi tarvitamis (3 tabletti ravikuur) algselt köha kadus, kuid 10 päeva pärast algas uuesti. Teine ravikuur ei aidanud enam üldse. Tänaseks olen käinud ära ka kopsuarsti vastuvõtul, tehtud on spirograafia, rögaproov ning allergiatestid. Umbes nädal tagasi hakkas tekkima uuesti pisuke köha, täna öösel oli aga jälle tugev öine köha. Kaasneb ka hingamisraskus, halb enesetunne (peavalu ja nõrkus)

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Palun tulge vastuvõtule ja võtke oma eelnevad uuringud kaasa. Astmal on palju erinevaid avaldumisvorme, üks nendest on nn. öise köhaga esinev astma ja antibiootikum sellisel juhul tõesti ei aita.