Allergia ja hingamine 08.07.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Perearsti ja kurgu-ninaarsti arvates on mul allergia (tõenäoliselt õietolmust;). Määrati Nasonexi ravi ja Zyrtec'it (5 päeva tagasi hakkasin tarvitama). Allergoloogi juurde saan alles augusti lõpus. Vahel häirib tõsiselt see, et ei saa lõpuni sisse hingata ja kõris on pingetunne. Tekib tahtmine tugevalt ja sügavalt sisse hingata ja kui seda ei saa, siis mõnikord muudab ärevaks. Haigutamine tuleb peale, kuid sedagi ei saa lõpuni teha, jääb nagu poolikuks. See olek võib kesta teinekord tunde või vahepeal tulla ja minna. See algas ka mul sel kevadel. Kas tuleks lasta teha ka kopsudest uuringud või pole antud asi kopsudega seotud? Võib olla on see allergia kuidagi kõri mõjutanud. Välja saan normaalselt hingata.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Jah, tuleks teha hingamise funktsionaalsed uuringud, et olla täiesti kindel, et bronhides takistust ei ole. Kirjelduse järgi võiks küll olla ärevusest tekkinud hingamishäire, aga alati tuleks see ka objektiivselt kinnitada. Tartu kopsukliinikus saab ka teha naha allergiateste lisaks hingamise funktsionaalsetele uuringutele. Tulge vastuvõtule. Aga enne nahatestide tegemist ei tohiks zyrtecit võtta vähemalt 3 päeva.