Kas töö on mürgises keskkonnas? 09.12.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen töötanud nüüdseks 4,5 aastat robotlüpsi laudas. Siinne hais on iseenesest mõistetav ja ei tulnud üllatusena. Aga kui pannakse põranda alused kraabid käima ja see tolm, mis päiksepaisteliste ilmadega hästi õhus näha on. Kas see mõjub kopsudele aastatega? Algul tekkis koheselt selline pidev köhatamine, ka vabal ajal. See on kadunud, aga on tekkinud selline põlemistunne rinnus ja halb enesetunne. Palavikku pole ja õhupuudust ka mitte. Kas võib olla, et need aurud (kasutame ka happeid piimade segamisel) võivad kahjustada kopse?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Jah, need aurud ja tolmud võivad kahjustada kopse küll. Eriti aga veel siis, kui teil on bronhide ülitundlikkus, st. kopsutorude võime reageerida mitmesugustele ärritajatele ülemääraselt. Viimane võib ka ajapikku areneda teatud kahjustavate tegurite mõjul. Igal juhul soovitan teil külastada kopsuarsti, kuna teil esineved ka kaebused. Ja kindlasti oleks hea nõu pidada ka töötervishoiuarstiga, et missugused kaitsevahendis ja tingimuste muutmine töökohal oleks otstarbekas.
Vabandan vastuse viibimise pärast ! Meeleolukat aasta lõppu!