RÖ ülesvõtte lugemine 05.10.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

RÖ-ülesvõte rindkerest PA (seistes). "Vasakul lateraalsiinuse kohal on õrn horisontaalne varjustus, jälgitav ka 2009 a. ülesvõttel- fibrootiline muutus või väike plaatatelektaas. Muus osas kopsuväljad ja mediastiinumi kontuur lisavarjudeta. Pleuraefusiooni tunnuseid ei tähelda. Südamivari normlaiusega. Luulised struktuurid iseärasusteta."

Kas peaks selle varju pärast muret tundma?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ei, kindlasti mitte. Kuna see on olnud ka 2009.a. filmil ja püsinud muutumatuna, siis seda enam ei ole muretsemiseks põhjust.