Lapse köha 31.10.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsel algas köha 01.sept.2011 koos nohuga. Lisaks tuli veel 2 nohu otsa (kokku üle kuu aja). Vahepeal põdesime veel lisaks stomatiiti ka. Tegime vahepeal ka antibiootikumi kuuri (stafülokoki vastu). Nüüdseks poiss nö.terve, aga köha on endiselt (köhib just hommikuti ja öösiti- vahepeal isegi u.1h jutti). Perearst tegi kopsupildi, klamüüdia, põletikunäitajad, allergiataseme näitaja ja hemoglobiini. Kõik vastused olid korras. Aga laps ikka köhib. Mida võiks veel arstil paluda teha lasta, et probleemile jälile jõuda?

Ette tänades,
M.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Olen ka varem vastates maininud, et nii väikese lapse puhul mul kogemused puuduvad, seetõttu on õigem küsida lastekopsuarstilt. Täiskasvanutel peale ägedat infektsiooni püsib mõnikord köha pikemat aega, nimetame seda postinfektsioosseks köhaks, mis on tingitud bronhide ülitundlikkusest. Võimalik, et see on ka laste puhul nii. Lastel on sageli tingitud köha ülemiste hingamisteede põletikest. Kirjutate, et nohu oli mitmel korral. Soovitan kontrollida ülemisi hingamisteid e. nina- kõrvalkoopaid. Kui köha ei vähene, siis ikkagi tuleks teil pöörduda lastepulmonoloogi poole.