Raskendatud sissehingamine 13.11.10 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen suitsetanud umbes 20 aastat oma elust. Lõpetasin läbi raskuste 6-7 aastat tagasi pideva köha ja rögaerituse tõttu. Päeva pealt jäi köha järgi, aga ka röga kinni. Olen sellega võidelnud aastaid, et saada vabamalt hingata. Nimelt on mul tunne, et tekib õhupuudus, välja saan hingata normaalselt, kuid sisse hingates saan ainult natuke hingata ja rohkem õhku sisse ei lähe (nagu ei saaks lõpuni hingata), tekib kohe köhaärritus ja ainult köhin või kergemal juhul köhatan. Oktoobri algusest olen tegelenud viie tiibetlase harjutusega ja käinud ujumas, kuid nüüd on läinud sissehingamine veelgi raskemaks. Mõnel korral, kui saan hingata lõpuni, on see nagu õnnistus. Mida teha? Jäi veel lisamata, et kogu selle aja, kui ma ei suitseta, vaevab mind ka kinnine nina, nii et vähemalt 3 korda päevas pean kasutama ninaspreid, et saaksin läbi nina hingata ja öösel magada.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ehk ongi ninakinnisus hingamistakistuse põhjuseks. Soovitan kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioonile minna, et selles osas selgust saada. Teie kirjeldusest jääb mulje, et füüsiline koormus (ujumine) põhjustab hingamisraskust. Seetõttu soovitan veelkord kopsuarsti konsultatsiooni, et teha hingamise funktsionaalsed uuringud koormusel.Olete oodatud vastuvõtule, et saaksin esitada täiendavaid küsimusi ja vastavalt sellele ka uuringuid määrata.