Kas võimalik astma? 14.07.10 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! 13 a poisil pidev nö. ninakinnisus, raske hingata läbi nina. Mida arvate, kas ei peaks/võiks läbida uuringu, mis välistaks astma võimaliku olemasolu. Haigestub sageli külmetushaigustesse, nohu, köha. Lisaks veel et väga esineb öine tugev higistamine. Nina - kõrva -kurguarsti hinnangul tegu paksenenud limaskestaga, kasutanud ninna manustamiseks viimati Budesonid sandoz`t. Pole aga tulemust andnud. Ka pole allergik. Kui arvate, et võiks vajalik olla kopsude uuring, siis kas võimalik ka ise otse tulla Teie vastuvõtule Tartusse. (Lapsel toimiv ravikindlustus, elukohaks Järvamaa). Kas Teil on ka tasulist vastuvõttu ning kas sellega ooteajad lühemad. Kui jah, siis palju võiks lapse puhul antud vajalikud protseduurid maksma minna? Mida saaks rakendada, et lapse edasist enesetunnet parandada. Jään ootama, olles ette väga tänulik!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Sagedased külmetushaigused ja kr. köha on küll näidustuseks edasisteks uuringuteks. 13.aastane laps võiks minna lastekopsuarsti vastuvõtule, kes võtavad vastu lastekliinikus Lunini tänavas. Minule saab aega broneerida telefonil 7 318 911. Tasulist vastuvõtuaega ei saa praegu kiiremini , kuna järjekorda praktiliselt ei ole (suvi), aga lähen puhkusele 21.07.10