Chlamydophila pneumoniae 05.06.09 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Aasta alguses käisin arsti juures probleemiga, et põlved ja selg pidevalt valutavad. Olin kuulnud, et klamüüdia võib põhjustada sellisedi sümptome. Olin proovinud eelnevalt juba arsti soovitusel sirdalud 4mg ja diclofenacum 100mg, ei aidanud. Tehtigi siis proov vereseerumist Chlamydophila pneumoniae`le tulemused IGA 20, IGG 63, IGM 1,9. Sain ravi põlvevalud kadusid nii ka seljavalu. Kordusproovi ei pidanud tegema, küsisin. Nüüd kuus kuud hiljem jälle põlved peale sportimist kanged ja selg valutab aegajalt, lasin kordus proovid teha IGA -, IGG-, IGM 1,5. Sain uued rohud. Nüüd küsimus, kas ma tõesti simuleerin ja põen moehaigust või võib nendest proovidest siiski midagi välja lugeda? Kas nendel proovidel on diagnostilist väärtust? Teine küsimus meie kollektiivis on veel teinegi inimene kellel diagnoositi sama tekitaja, kas kõik ülejäänud (kuna meid on vähe) peaks ka laskma end kontrollida või mitte ja kust me seda saame?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tulemused näitavad klamüüdiavastaste antikehade esinemist veres. Nendel ei ole diagnostilist väärtust. Kui veres on tekkinud bakterivastased antikehad, siis ei saa me öelda, millal nakatumine oli, saame retrospektiivselt oletada, et mingi haiguse puhul võis klamüüdia olla osaline. Kollektiivi liikmed ei pea ennast kontrollima. Küll aga tuleb arsti poole pöörduda siis, kui esinevad kaebused. Bakter nimega klamüüdiapneumoonia võib küll ka pöhjustada liigesvaevusi, aga täpsemate selgituste saamiseks palun pöörduge reumatoloogi poole. Mul kopsuartina liigeshaiguste korral kogemusi ei ole