Mükoplasma bakter 23.02.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tervist. Minu jutt tuleb nüüd natuke pikem. Nimelt olen juba peaaegu, et kaks kuud olnud haige. Algas see eelmise aasta detsembris - kui enda meelest tajusin viirust. Tekkis palavik ja oli üldiselt selline viiruse moodi sant olla. Siis aga oli juba Jaanuar ja vähemalt 2 nädalat põetud, aga ikka ei läinud ära. Läksin perearsti juurde kes määras mulle duracefi antibiootikumi. Võtsin. ei aidanud. Tehti kopsupilte, põsekoopa, otsmikukoopa pilte, kõik oli korras. aga siis tuvastati vereanalüüsidel, nakkushaiguskeskuses, et mul on mükoplasma bakteri näitaja 40le- kui norm vist 20? - juba selleks ajaks oli tekkinud mul ka bronhiit. Köhisin ja kuiv köha oli kuni lõpuks läks väga rögaseks. palavik püsis kuksil 37,2- 37,5 kogu selle aja vältel! Sain bronhiidist juba lahti, aga palavik ikka kestab ja kestab tänaseni 23.veebruarini. Võtsin antibiootikumi kuuri klacid 250 mg. Seda siis kuskil 15- päeva. Mind huvitabki, et miks mul endiselt on selline väike palavik 37,2 kohati, täielik jõuetus, midagi ei suuda eriti teha, kui teen, siis väsin kohe ära ja tõuseb palavik jälle. Kas antibiotsid on minu organismis pahandust teinud? või vastupidi, peaksin ma veel võtma neid siis edasi? Või võib asi olla hoopis termoregulatsiooniga seostuvas? Mul peavalud ka kohati. Pingeid mul üldiselt peal ei ole niiet selle ma nagu välistaksin. Lihtsalt huvitabki, et mida see mükoplasma bakter siis ikkagi põhjustab ja kas ta võib mul edasi elada veel isegi kui ma nüüd antibiotsi kuuri juba läbi tegin ja niimoodi palavikku anda? või võib see palavik olla antibiotsidest?...muud uuringud on nagu üldiselt tehtud siiani.

palun aidake.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mükoplasma bakter nagu iga teinegi bakter võib põhjustada erinevaid haigusseisundeid alates külmetushaigusest ja lõpetades kopsupõletikuga. Olete saanud õiget ravi klacidiga ja piisavalt pikka aega, usun et tänaseks on haigus taandunud. Mõnikord võtabki haigusest ülesaamine pikemat aega, isegi kuid. Kui kopsupilt on korras ja veres ei ole põletikumarkereid, siis antibiootikumi enam ei ole vaja võtta. Head taastumist!