lapse sage kuiv köha. 12.02.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
4 aastasel tüdrukul esineb sageli kuiv köha, mille kestvus on kuu või enam. Sageli on köhahood enne magamajäämist. Eile näteks köhis 20 minutit, siis oli 5 minutit vahet ja köhis jälle - nii kuni oksendamiseni.
Lapse ema teeb jalavanne, määrinud hanerasvaga, tärpentiinisalviga jm salvid, teinud aurusid, käinud soolakambris jms, ravimid on olnud rögalahtistid, antibiootikumid, perearst on määranud ventor(l)ini - kui ma õigesti mäletan ravimi nime). Diagnoosi ei ole on räägitud allergiast samas proovid korras, astma ohust.
Lapsel on 2006 aastast esinenud 3 korda kõriturset.
Palun infot kas Eestis on laste kopsuarsti?
Kui pikad (nädal, kaks....) on laste uuringu- ja ravijärjekorrad? Või on olemas mingisegused kiiremad võimalused (tasuline meditsiin, erakliinik vms)?
Palun aidage leida ravivõimalust, sest kogu pere mure on tõsine.
Lugupidamisega
vanaema Anne

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Aitan meeleldi. Palun helistage mulle 7318 912, et täpsustada kus Te elate. Nii Tallinnas kui ka Tartus on lastekopsuarstid olemas. On veel parem kui helistab see inimene, kes lapsega arsti juures käib.