kops 22.01.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor.Selline küsimus ja mure.Olen olnud pikaajaline suitsetaja vanus 58.Maha jätsin 1,5 kuud tagasi.Abivahendeid ei olnud vaja kuna oli operatsioon ja selle tagajärjel suured tüsistused mida põen ka praegugi veel ja enesetunne nii keh et ei olnud vaja võideldagi suitsu isuga.Käidud ära kopsu arsti juures,tehtud röntgen, puhumine.Arst ütles et pole hullu.Tean et kopsu need risepiteelid ärkavad nüüd ellu ja kõdistavad.Aga mure selline et köha pole mul olnud oma 20 aastat ja röga ka ei tule.Aga tunne selline et tahaks midagi sealt välja ajada.Kas on õige tarvitada seda ACC köha rohtu et röga lahti tuleks.Nüüd olen hakanud köhatama ja keres sees tundub valu olema ja nagu mõjuks hingamise peale.Saan aru et see kõik pikakajaline protsess,aga ikka tuleb kas kopsust või hingetorust suitsu haisu.Kasutan ka Mirra Lux firma toidulisandit Miranda 3 mis aitab natuke rahustada seda kõdi.Aga muret hakkas tekitama just see valu nüüd sees.Kuna oper.tagajärjel oli tüsistus suur just seljal ja lihastel, siis ei saagi aru mis just kuskilt valutab.Loodan et kirjutasin arusaadavalt.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mul on kahju, aga ma ei saa kõigest aru. Mis operatsiooniga oli tegemist, mida ja miks opereeriti?. Kas olite ka juhitaval hingamisel? Juhul kui oli tegemist rindkere lõikusega, siis lõikusjärgse valu kupeerimiseks aitavad valuvaigistid, mida Teie arst on kindlasti kirjutanud. Kui kopsupilt ja nagu Teie nimetate `puhumine`on korras, siis valu ei ole suure tõenäosusega seotud kopsudega. Mõnikord aitavad kõditunnet kõris leevendada mentooli sisaldavad imemispastillid. Võite proovida köha vastu paxeladini ja robitussini, mis on apteegis müügil.