Palavikuhood 01.10.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

3 kuud tagasi oli abikaaal (74 a) Hiiu onkoloogias kopsu ülasagara II segmendi 4 cm tuumori eemaldamine. Lahkus haiglast heas seisundis, kuid 2 nädalat hiljem hakkas hüppeline palavik: hommikul 37,2, kuid lõunal juba 38 ja vahest ka rohkem. Sai UNASINI 12 päeva, kuid olukord sama. Seejärel oli 9 päeva maakonna haiglas. Rakendati AB ravi Ampicilliniga. Röntgeni ülesvõtted pleuriiti ei kinnita. Hingamine vaba, valuta.Palaviku põhjus jääb selgusetuks. Abikaasa on juba muutunud jõetuks ja täna hommikul oli palavik 38,8. Olen täiesti nõutu ja ei oska enam kuhugi pöörduda. Ta on selle pikaajalise palaviku tagajärjel täiesti nõrk.Kas on veel mingeid võimalusi?
Ette tänades Malle

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui lisaks palavikule kaasnevad ka muutused verepildis, siis tuleb otsida põletiku tekkekohta, mis ei pruugi alati olla kopsus.Soovitan pöörduda eelkõige kopsuarsti vastuvõtule.