Verine röga 25.09.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel paaril päeval on mul kurk haige olnud. Lisaks näitas kraadiklaas ühel temperatuurimõõtmisel 37,3. Teistel kordadel pole temp 36,6 ületanud. Köha ei ole, nina on natukene nagu kinni, kuid nuuskama ei aja. Täna hommikul ärgates tuli verist röga (verekiud tumekollase röga sees), mida võib see tähedada? Röga on tulnud peale seda veel, kuid nüüd näeb ta juba üsna hele ja tavapärane välja, verd ei ole (röga probleem on olnud mul pikemaajaliselt).
Tervitades,
Heli

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Vereköha on sümptom, mis tuleb alati täpsustada. Tuleb kindlaks teha, kust vereeritus on: kas maost, bronhidest või näiteks kas või hambapõletikust. Kuna rögaerituse probleem on pikemaaegsem, siis seda enam on vajalik kopsuarsti konsultatsioon.