Pleuriit 23.08.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen 73-aastane mees. Tänavu juunis sain laevatekil tuult ja kohe tekkis parema kopsu kohal valutav koht. Pleuriiti on mul aastakümnete jooksul varemgi aeg-ajalt olnud, ikka samas kohas ja ilma palavikuta, kuid olen võtnud antibiootikume ning sümptomid harilikult kaovad (kuni järgmise korrani). Sel korral nad ei taha kaduda.

Perearst kirjutas mulle tabletid "Diclofenac-ratiopharm 50", 20 tabletti, mida tuli võtta 2 korda päevas koos ibuprofeeniga (200 mg, 1 kord päevas). Mingit
abi sellest polnud. Läksin uuesti perearsti juurde, eelmine oli puhkusel, teda asendas teine. Asendusarst kirjutas mulle tabletid "Fromilid uno" (500 mg, mida tuli võtta 7 päeva jooksul 1 kord päevas). Need kergendasid sümptomeid,
kuid ära ei võtnud. Valud on alles, eriti voodis teatavas asendis lamades, mil hingamisega kaasneb ka korisemist ja kahinat. Palavikku pole olnud.

Mida teha, et pleuriidist lahti saada?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ma ei ole veendunud, et tegemist on pleuriidiga. Samasuguseid valusid võib põhjustada ka interkostaalneuralgia e. närvivalu. Soovitan kopsuarsti konsultatsiooni, et saada täpselt teada, kas kaebuste põhjuseks on kopsu v. pleurahaaratus.