kinnine köha 07.06.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 21 a noormees. Mul on väga tugev kinnine köha. Köhahooge on tavaliselt 4-5 päevas. Hingamine on pärast kohahooge raskendatud, ei saa sisse hingata korralikult. Peale kohahooge on oksendamise tunne ja olen ühekorra oksendanud juba. See on kestnud u 2 nädalat.
Äitah

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ilmselt on tegu ägeda infektsiooniga, võimalik et tekitajateks viirus, atüüpiline bakter või mõlemad. Kui haigusnähud ei vähene/kao, siis tuleb ikka arsti poole pöörduda. Atüüpilise bakteri poolt põhjustatud infektsioon võib kesta pikemat aega ( nädalaid),enne kui haigusnähud täielikult taanduvad.