Röntgenülesvõte 03.04.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Käisin songaoperatsioonil ja ennem seda tehti tavalised terviseuuringud, sealhulgas kopsuröntgen.
Vastusest loen: Hemidiafragmad kontuursed. Hiilused diferentseeritavad. Südamevari ristimõõdus norm. Kopsuväljadel tugevnenud vaskulaarne joonis, koldeleidu ei sedasta.
Mida tähendab see tugevnenud vaskulaarne joonis? Kas peaksin muretsema?

Lugupidamisega

Liia 52.a.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ei pea muretsema. See on radioloogi poolt kirjeldatud ja tõlgendatud. Näiteks kõhn inimene paistab paremini läbi ja võib tunduda, et veresooned tulevad paremini esile. Igati normaalne kirjeldus.