Kopsu klamüüdia 14.02.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tundsin pidevalt suurt väsimust ja halb oli olla.Perearst määras mind uuringutele ja mul avastati läbi põetud kopsu klamüüdia.Hakkasin sööma antibiootikume,kuid sellest pole erilist kasu,kuna hingata lõpuni ei saa.
Milles võib asi olla? Kas ravimid ei ole veel mõjuma hakanud või mul pole see päris läbi põetud?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Olen ikka olnud seda meelt, et kui haigus on läbi põetud, siis ei ole enam ravimeid vaja võtta. Kuidagi ei oska lahti mõtestada terminit läbi põetud kopsuklamüüdia, sest kopsuklamüüdia ei ole haigus, vaid on bakter, mis põhjustab haigust, olgu see siis näiteks ülemiste või alumiste hingamisteede põletik. Kahjuks ei kirjelda te oma haigussümptome, seetõttu ei oska ma arvata, missuguse haigusega võis tegemist olla. Ka ei oska ma oletada, miks te ei saa lõpuni hingata. Kõige õigem on minna arsti juurde. kes kopse kuulab ja vajadusel korraldab hingamise funtsionaalsed uuringud, et leida hingamishäirete põhjus.