Köha peale söömist 26.01.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24 a naine ja juba paar aastat tagasi panin tähele, et olenemata aastaajast ja toidust tekib mul iga kord peale sööki rögane köha. 2 aastat taggasi põdesin ka oma elu esimese kopsupõletiku. Nüüd on röntgen korras olnud. Lapsest saadik põen ka kroonilist tonsilliiti mis angiine ei anna ja ASO ja reumafaktor on korras. Viimasel ajal on selline rögane köha hakanud tekkima ka muul ajal. Tihti mingit auru või kuuma jooki sisse hingates tekib kusagil kõri piirkonnas automaatne plokk ja lööks nagu lukku kopsu ja kohe köhima. Ärritab justkui või kõditab. Bronhiite ja midagi sellist pole pikalt olnud. Muud külmetusega kaasnevad köhad ka nagu on harva- 1 kord aastas ehk. Millega võiks tegu olla. Bronhoskoopiat ma küll kardankoledasti ja LOR arst on kurgu üle vaadanud ja on rahule jäänud.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kirjeldate kroonilisele bronhiidile iseloomulikku leidu.Selleks et täpsemalt öelda, millega tegu, tuleks kopsuarsti poole pöörduda. Karta ei ole vaja, uuriguid ei alustata bronhoskoopiast, vaid eelkõige spiromeetriast e. hingamise funktsionaalsete näitajate kontrollimisest.