pikaajaline palavik 27.11.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

kolm nädalat tagasi, 7. novembri hommikul oli mul palavik 37,3 ning algas ka "sügavaltt" tulev haukuv köha. Perearsti juurde sain 10. november. Tema soovtas lihtsaalt Goldrexi, juua ja nagu ikka kulmetuse puhul. Asi laks pigem haalvemaks, palavik pusis, alates lounast oli see alati 37,5.
14. noveembril külastasin taas perearsti. Röntgen näitas et kopsudega on korras. Diagnoosiks oli äge bronhiit. Hakkasin võtma antibiootikumi claritromycin. Palavik 37,5 pusis. 22. novembril külastasin taas perearsti, tehti vereproov, ka C-reaktiivne valk oli negatiivne ja seega öeldi et põletikku organismis pole.
Hakkasin sissee hingama hormooni beklometasoondipropionaati 4 korda päevas. Ka Ventolinni siirupit võtsin ära terve pudeli.
Täna on 27. november ning palavik püsib endiselt 37,5. higistan ja olen täiesti kurnatud.

Selline palavik on kestnud niisiis juba kolm nädalat ning enesetunne pole paranenud.

Ahjaa, EKG oli korras.

Mida ma peaksin tegeema. Olen kenasti kodus pusinud, koolitoost end välja loiganud. Tool pole saanud käia - varstti kuu aega haige ja puudun toolt ja koolist, elu läheb täitsa käest ära...

Ei taha enam seda palavikku...
Parimate soovidega,
Katrin

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Soovitaksin pöörduda kopsuarsti vastuvõtule, et selgitada, kas palavik on tingitud kopsuhaigusest. Kolm nädalat kestev palavik vajab täiendavaid uuringuid. Mõnikord võib peale ägedat haigestumist köha kesta pikemat aega, tasapisi iseenesest vaibudes. Teie kirjast ei selgu, kas ka varem on analoogset haigestumist olnud.