Suitsu sisse ajava kamina ohtlikkusest 23.10.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Kas peaks tundma muret selle pärast, et kamin ajab suitsu sisse? Ebameeldiva lõhna saab kuidagimoodi välja kannatada, aga on see ikkagi tervisele päris ohutu? Põletame ainult puitu ja looduslikku (mitte klantspiltidega ajakirju) paberit. Probleem ei ole korstna puhastamise vajaduses, vaid kamin ongi nõnda ehitatud, et osa suitsust tuleb tuppa. Suitsu sissehingamine on ilmselt kõige rohkem seotud hingamisteede ja kopsudega, kuid kas võib olla ka riske tervisele?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahtlemata peab muretsema, kui sissehingatavas õhus on vingu. Kui seda on palju ja esineb sageli, siis võib see viia vingumürgistuseni, mille tulemusena vere hapnikutranspordivõime langeb. Kergemal juhul võib tekkida bronhide ülitundlikkus, bronhid reageerivad ärritusele köhaga. Konsulteerige ikkagi korstnapühkijaga, ehk saab ehitusviga kuidagi parandada.