köha peale kopsupõletikku 16.07.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen väga mures oma tervise pärast. 2005 juulikuus avastati mul äge kopsupõletik ( mida raviti praktiliselt kuu ja natuke rohkemgi). Viimased analüüsid olid kõik korras ja probleemi nagu ei peaks olemagi, aga on. Sellest saati ma köhin. Esialgu oli probeem ainult pikali asendis ( nii kui lamavasse asendisse läksin kukkusin kohe köhima), nüüd aga köhatan pidevalt ja pikali asendis ka jätkuvalt. ( köhin röga, mis vahetevahel on rohekat värvi. Tunnen nagu oleks midagi kurgus ja tahan seda välja köhida. Olen käinud korduvalt perearsti vastuvõtul... saadeti mind allergoloogi ja kilpnäärme arstile.... kõik oli OK. Seepeale teatas perearst, et on juhtumeid, kui peale kopsupõletikku jääb köha, mis taandub pikapeale. Endale tundub juba kaheldav, kas ma kunagi lõpetangi köhatamist. See segab väga mu igapäevast elu ja tööd, kuna töös puutun kokku toidukäitlemisega. Kas on võimlik, et mul on jäänud tüsistused peale kopsupõletikku või mida ma peaksin ettevõtma sellises olukorras. Mul on imelik juba perearstile sellest rääkima minna, sest juba varem mulle tundus, et tal on mõistus selles olukorras otsas. ( Täiendavatele kopsu uuringutele pole mind saadetud). Ettetänades

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Infektsioonijärgne köha võib küll kesta pikemat aega 2-4 kuud keskmiselt ja on tasapisi vaibuva iseloomuga. Teie puhul aasta aega tundub olema liiga pikk aeg ja Teie köha on produktiivne, kuna kirjeldate rögaeritust. Saan aru, et sellist köha pole varem esinenud. Kui see on nii ja Teil varem kopsudega ei ole probleeme olnud, siis seekord soovitan küll kopsuarsti juurde kontrollile minna, et selgitada kroonilise köha põhjus.