kopsu ja hingamise paremaks muutmine 15.05.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

tere,
ma lõpetasin suitsetamise kaks aastat tagasi ja siiamaani teen tervisejooksu. viimasel ajal jooksen umbes kümme kilomeetrit päevas. tartu jooksumaratonil tegin CO testi ja see andis numbriks 6, mis näitas et tegu on passiivse suitsetajaga. ja siit minu küsimus, et mis teha et seda numbrit vähendada, peale selle, et liikuda puhta õhu käes ja teha trenni edasi. kas on olemas mingit niiöelda kuuri kopsude ja hingamisteede puhastamiseks ja palju selline asi maksma võiks minna. ja kui kaua sellised kuurid kestavad?
huviga vastust oodates,
AV

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Olete teinud õige valiku, lõpetanud suitsetamise ja teete sporti. See on kõige võimsam kuur kopsude puhastamiseks. Mingit erilist puhastusaparaati ega ravimit mina küll ei tea olemas olevat. Ma ei tea, missugused on Teie töötingimused, kuid puhas ja värske õhk on jälle see kõige võimsam kuur kopsude jaoks. Kui nüüd eelnevale lisada õige ja tasakaalustatud toitumine ja rahulik uni, siis on täidetud kõik tingimused terveks eluks. Ja edaspidistel maratonidel on CO testi number ehk hoopis teine.