apnoe 24.10.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

ma kahjuks ei ole ühtegi artiklit selle haiguse, kui seda niimoodi võib nimetada, kohta lugenud. Sellepärast tahaks küsida: kui selline asi esineb, kas see on

tervisele kahjulik, kas seda peab ravima? Kui, siis mis kahjustusi see põhjustab?

Kas see on mingi uuema aja avastus? Kui ma 10 aastat tagasi arstidele rääkisin, et minu beebi magades korralikult ei hinga, siis öeldi mulle, et olen neurootiline noor ema kellel pole muud teha kui oma lapse hingamist kuulata. Paraku nüüd 10 aastat hiljem hingab(või õigemini just ei hinga) ta samamoodi.

Kui ravi on vajalik, siis kuhu peaks lapsega pöörduma? Elame Tallinnas.

Tänan

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Arvan, et olete lihtsalt segaduses. Kas lapsel kümne aasta jooksul on ka mingeid kaebusi, on ta haige olnud? Kui mitte ja laps on teotahteline, liikuv ja rõõmus, siis ilmselt küll mingit hingamispeetust ei esine, vaid ehk on hingamisekskursioonid, mida jälgite, veidi pinnapealsemad, nii et Teile tunduvad need peetusena. Usaldage oma lastearsti, olemasoleva info põhjal ei oska mingit haigust arvata.