infiltraat 15.02.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

palun selgitage ,mida tähendab inhomogeenne infiltraat kopsuväljal,kas võib tekkida kahtlus tuberkuloosile?
Tiina.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Inhomogeenne infiltraat on radioloogiline termin, mis viitab eelkõige põletikulisele protsessile kopsudes , võib esineda mistahes kopsuhaiguse puhul, sealhulgas ka tuberkuloosi puhul. Edasised uuringud selle täpsustamiseks on vajalikud.
H.Lill