Valud rindkeres, õhkrind jne.(28a. meesterahvas) 13.10.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere ja jõudu!

Probleem tekkis umbes 7a tagasi peale ühte suuremat külmetamist.
Tekkisid valud vasakul pool rindkeres ja oli kerge palavik.
Kopsupilt tookord oli korras, antibiootikumidega kadus nii palavik, kui valud.

Valud aga hakkasid nii aastaste intervallidega korduma, tavaliselt alati sügisel või kevadel, kui nö. külmetama kipud.

2000a. tekkisid valud jällegi ja seekord üsna tugevad.
Kuna tegelen IT tööga ja valud olid kord hingates kord liigutades(kopsupilt oli korras seekord) saatis arst mind masaashi, peale mida asi läks topelt hullemaks.

Tehti korduspilt ja avastati vasakpoolne õhkrind.
Õhk võeti välja, olin mingi aeg haiglas ja asi korras.

Kuid jällegi aastaste intervallidega käisid valud kallal.
Kopsupildid olid korras isegi Tallinnas Kivimäe kopsuhaiglas käisin, öeldi, et liited on näha pildil aga kops sellist valu ei saa tekitada.
Täpsemaid uuringuid pole mingeid tehtud.

Nüüd so. siis 2004a, olen juba peaaegu kuu jällegi samade valude küüsis.
Vahetasin perearsti ja olen nüüd mitmel eriarstil käinud(neuroloog viimati).
Kuna mul on diagnoositud ka neurofibromatoos, siis 1 valude võimaluseks peeti seda.

Kuna neuroloog nõudis ka vereproovi siis perearst selle ka võttis ja
see näitas, et hemoglobiin on 180. Saan nüüd saatekirja kopsuarstile uuringuteks, kuna nii kõrge hg. tase pidi viitama siiski mingile kopsuprobleemile.

Valud ise on väga erinevad:
kord on valus hingates, siis liigutades või vasakul küljel lamades.
Samas mõni päev võib täiesti OK olla ja järgmine päev jälle topelt.
Köha on minimaalne st. köhatan aeg-ajalt, köha suht kinnine, rögata.
Palavikku nendel valuperioodidel tavaliselt ei ole või kui siis väga väike 37,0-37,3(see vist rohkem närveerimisest)

Siit aga Teile küsimus,
Kas kõike eelnevat arvestades võib tegemist olla kopsuhaigusega/probleemiga?

Kui tegemist oleks neuroloogilise probleemiga siis miks tekkis 4a tagasi õhkrind ja just nö. valuperioodil!

Samas kopsuarst ütles, et kops sellist valu ei saa teha!
Kopsukelme vist on nö. valutundlik(kirjandust uurides)?

Kuna lähajal saan kopsuarsti vastuvõtule, siis küsimus vast oli mõttetu aga siiski, mis oleks Teie, kui spetsialist arvamus?

Lugupidamisega;
Meelis

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tere Meelis,
Kui lugesin kogu teie haiguskäiku, siis teeksin teile mõned täiendavad uuringud, et õelda kindlalt, kas on kopsuhaigust või mitte. Eeskätt kopsude kompuutertomograafia ja ka hingamise funktsionaalsete näitajate uuringu spirogrammi näol. Rohkemat ei oskaks õelda, ilma et haiget ise näeksin.

Kõike head,
Hille Lill