röntgenpilt 07.03.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mul on vajalik teha terviselehe jaoks röntkenpilt.Kui palju aega peab olema sellest uuringust möödunud,et võiks minna mammograafilisele uuringule?
Kas võib neid uuringuid teha kuuaja jooksul või mitte?
Tänan!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Röntgenfilmi tegemisel saadav kiirguskoormus on väga väike, see jääb allapoole ühe kuu looduslikust kiirgusfoonist, seega võib mammograafilisele uuringule kohe minna.