mycoplasma pneumanaie 02.02.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen sunnitud esitama oma küsimuse uuesti, kuna mõni aeg tagasi kirjutasin ja mu küsimuse vastus pidi kandma numbrit 1724 aga selle taga on hoopis teine küsimus vastusega ammusest ajast.

Olen 38 a. naine. Mul on diagnoositud mycoplasma pneumanaie 2 aastat järjest talviti. Mõlemal korral olen saanud raviks 10 päeva erytromyciini 2x 250mg. Varem pole mul seda bakterit leitud. Peale ravi on köha ära kadunud. Küsimus on selles miks sama bakter tuleb tagasi ja kas see jääbki korduma. Kas mul on põhjust olla mures? Kas selle bakteri taas nakatumisse on olemas mingid eelsoodumused? Ise olen Rootsis ja siine arst ütles, et see on fenomen, et olen nakatunud 2 aastat järjest. Mingit järel kontrolli ei tehta siin.

Vastuse eest tänades Liisu

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mingit eelsoodumust küll ei ole, ikka võib nakatuda mitmel korral elus ühe ja sama bakteri poolt põhjustatud haigusesse. Viirushaiguste puhul meil sellist küsimust ei teki, nii pole ka põhjust kopsumükoplasma poolt põhjustatud haigestumise osas mures olla; seda enam, et need alluvad reeglina hästi ravile. Järelkontrolli vajadust ei ole, tekitajat uurime haigustunnuste olemasolul.