miks ma ei köhi? 15.01.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere, küsimus on ehk veider, aga mure on tõesti. Jätsin nimelt 1,5 kuud tagasi suitsetamise maha. Lühemate-pikemate vaheaegadega olen suitsetanud u paarkümmend aastat (olen 49a). Varasematest kordadest mäletan, et pärast suitsetamisest loobumist tekkis mingiks ajaks rögane köha, mis tundub ka loomulik, aga nüüd ei midagi. Kui mingi ebamäärane kõditus kurgus (mis varem kordus igal õhtul enne magamajäämist, sinnani välja, et vesi silmist jooksis, aga on praeguseks kadunud) köhima ajabki, siis on see kuiv koleda häälega köha.
Kas peaksin päris murelikuks muutuma?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Arvan, et peaksite murelikuks muutuma siis, kui jälle uuesti suitsetama hakkate. Kindlasti ei tohiks muret tunda mitteköhimise pärast. Päris täpselt ma aru ei saagi, kas Te siis seekord köhite või mitte või on köha iseloom muutunud nüüd mitterögaseks. Edu Teile mittesuitsetamise teekonnal ja kindlameelsust vastu pidada. Lõpuks kaob igasugune köha.