plekk kopsupildil 16.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tervist!
Olen mures oma isa pärast,kes on 53 a ja suitsetanud vist terve elu.Kuna töötas merel pikka aega siis tervise kontrolli tehti regulaarselt.Nüüd mõned päevad tagasi tehti tal kopsupilt ja vereproov.Arst ütles,et kopsus on tume laik!!!Vereproov oli korras.Kas oskate nii väikse jutu põhjal midagi öelda,millest see tingitud on?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ei oska põhjust öelda, aga kui röntgenfilmil leitakse mingi lisavari, siis tehakse täiendavad uuringud, et selgitada pöhjus. Kui näeksin röntgenülesvõtet, siis võiksin arvata kogemuste järgi, missugused haigused kõne alla tuleksid, aga diferentsiaaldiagnostika on ikkagi vajalik.