Kas kõik hingavad nii? 13.06.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Küsimus on võib-olla veidi imelik, aga huvitab mind. Lapsest saati ( praegu olen 29 ) olen hinganud nii: umbes minuti hingan tavaliselt, siis teen reeglina ühe sügava rahuliku sissetõmbe, nagu ohke ilma hääleta. Kui ma seda sügavat sissehingamist ei tee, siis tundub mulle, et on õhupuudus. Kui seda kunagi väiksena emale rääkisin, naeris ema mu välja ja ütles, et tema küll nii ei hinga. Aga äkki ikkagi kõik inimesed hingavad nii? Ja kui ei, siis miks mina hingan? Lapsena olen palju põdenud bronhiiti, vanaemal oli väga tugev astma - kas need asjad kõik võivad olla seoses?

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Oskan vastata siis, kui Teie hingamist näen. Samuti tahaksin teha hingamise funktsionaalse uuringu, kuna suguvõsas on astmahaigeid ja ise kaebate lapseeas olnuid sagedasi bronhiite. Saan aru , et Te ikkagi kaebate õhupuudust. Ka vestlusest ja kaebuste täpsustamisest oleks abi, et saaksin Teie küsimusele vastata.