hingamine 03.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

tere! olen 19 aastane neiu. viimasel ajal õhtuti välja hingates lööb hingetoru ja rindkere piirkonda sellised pistelised ja teravad valud, mis kaovad mõne aja pärast. varem pole selliseid probleeme olnud.pole olnud ka mingit traumat ega kopsuhaigust, samuti ei suitseta. valud on tekkinud vahel ka lihtsalt teleka ees istudes.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Pöörduge palun arsti poole, röntgenoloogiline ja hingamise funktsionaalsete näitajate kontroll on vajalik, et välja selgitada, kas kaebused on põhjustatud kopsuhaiguse poolt. Eelkõige aga, otsustamaks uuringute vajadust, on vajalik põhjalikum intervjuu, nii napi info põhjal ei saa mingit haigust kahtlustadagi.