kopsuhaigus. 18.11.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mu sõbral on vist mingi kopsuhaigus.Tal on juba mitu aastat üks suur punn õla peal,seal,kuhu kunagi tehti kopsusüst.See aina kasvab ja sügeleb.Vahel on tal kopsus teravad valud ka.Ta suu haiseb nii,et ta kõrval on võimatu koolis õppida.Ma tahaks teada kas see on nakkav ja mis haigus see on?Ta ei lähe arsti juurde ka,ta ei söö ka enam eriti,iga asja peale hakkab tal paha olla,ise arvab ta,et tal on kopsus mäda.
Ootan väga vastust,kuna olen mures.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ainus võimalus oma sõpra aidata on teda siiski nõusse saada arsti poole pöörduma. Teie kirjelduse järgi ei ole mul võimalik öelda, kas halb lõhn suust on tingitud kopsuhaiguset või katkistest ja pesemata hammastest.