astma? 27.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18 aastane neiu. Umbes 2 aasat tagasi oli mul pool aastat allergia tolmu ja kuiva õhu vastu. Ma ei saand öösiti magada, lämbumistunne oli koguaeg. Pidin minema alati mõnda teise tuppa, kus oli jahe ja asetama ninapeale märja rätiku, et hingata saaksin. Mõned korrad oli ka täielk õhupuudus, tugev hingeldamine. Nii oli kuni selle ajani, kui haigestusin mononucleosi (ma ei tea kas kirjutasin õigesti). Peale seda haigust pole enam sellist asja olnud, kuid kui õhk on liiga kuiv, umbne siis tekib ka õhupuudus. Kas see oli/on astma?

Ette tänades
Tiina

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Lämbumistunne öösiti võiks küll viidata astma esinemisele, kuid ilma kopsude funktsionaalseid uuringuid tegemata ei ole võimalik astmat diagnoosida. Seega soovitan Teil arsti poole pöörduda.