kopsud 26.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mul on pidevalt õhupuudus.nii öösel kui päeval. Süüa on väga ebameeldiv kuna pean kurgust sitket klaasjat lima köhima.Hommikuti on vahutav sülg või lima tihti verine. On ka pidev käte ja õlgade valu ning suur väsimus.Olen käinud kopsuarsti juures , kus pandud diagnoos krooniline bronhiit.Kas see ikka on nii, või võib olla tegemist mõne söögitoru või maohaigusega?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Verine eritus suust nõuab kindlasti selgitamist, kust vereeritus tuleb. Kas ninaneeluruumist, kopsust või maost, ka katkistest hammastest. Selleks tehakse endoskoopiline protseduur, kus arst silma kontrolli all vastavat aparatuuri kasutades veendub, kas ja kus on vereerituse koht.