Hingamisraskused ning südamerütmihäired 10.05.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega kopsudes. Peale lennukiga lendamist (möödas on 5 kuud), on mul tekkinud hingamisraskused ning südamerütmihäired, need ei esine pidevalt, pigem hooti. Rohkem on antud probleeme tunda lamamisasendis, kuid ka istudes. Olen harv suitsetaja ning kasutan ka beebipille. Olen pöördunud perearsti juurde kahtlustades kopsutrombi. Tehti kilpnäärme test, mis oli korras. Samuti tehti ka südamekardiogramm mis oli samuti normis. Arsti arvates on tegemist ärevushäiretega. Hiljuti lugesin kopsutrombi sümptomeid, kus üheks sümptomiks oli järsk õhupuudus ning ebakorrapärane südamerütm. Ehk oskate soovitada midagi?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Vabandan, et vastus on viibinud, aga olin mõnda aega ära. Kui olete olnud varem terve, siis on imevähe tõenõoline, et kopsutrombiga võiks tegemist olla. Üle 90% trombe pärineb alajäsemete süvaveeni tromboosist, nii et kui teil seda haigust pole, siis vaevalt küll, et trombi on. Veel ei sobi teie kirjelduses trombile see, et kaebused enamasti rahuolekus. Võin teile kinnitada, et mul on aegade jooksul olnud palju selliseid valdavalt noori inimesi sarnaste kaebustega, kes ei ole lennanud. Just nimel rahuolekus tekkivad hingamishäired viitavad ärevushäirele. Soovitada võin hingamisharjutusi, nt. nii nagu joogid seda teevad. Kui harrastate sporti ja seda tehes teiega kõik korras, siis mingit trombi pole. Olen oma patsientidele öelnud, et kui loete internetist haiguste sümptomeid, siis võite alati leida mingi haiguse endale ka, aga kui teil ei ole meditsiini tausta ja mõtlemist, siis te ei oska haigusi välja lülitada, just nimelt sellist taktikat me meedikud tihti kasutame. Olge terve ja hoitud!