Valu kopsus. 22.04.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole kuna ei oska enam miskit mõelda ja teha. 27.november 2014 tundsin hommikul kooli minnes kopsus suurt valu, raske oli hingata. Kuna kooli kõrval asub perearsti kabinett siis läksin pärast esimest tundi sinna, sest ei jõudnud enam valu taltaluda. Tehti südamefilm ja kõik tundus korras, kuna kasutasin beebipille hakkas perearst kopsutrombi kahtlustama ja saatis mu Võrru kiirabisse, seal aga välistati tromb ära, sest mul oli tekkinud üle 39kraadi palavik. Kuna põen ka Juveniilset idiopaatilist artriiti ja mul on bioloogiline ravi nimega humira, siis pidas lastearst vajalikuks helistada Tartusse mu raviarstile. Raviarst soovis mind Tartusse lastehaiglasse ja sinna ma samal päeval ka sõitsin. Palavik mul kordagi alla ei läinud püsis 39 peal. Järgmine päev Tartus tehti mulle röntgen ja leiti vasakust kopsust nn vesi, siis öeldi et mul on kopsupõletik. Köha ega miskit mul ei olnud ja ma ei saanud isegi aru, et palavik oleks, ainult kopsus tundsin valu. Veetsin üle nädala haiglas ja kui palavik oli kadunud sain koju, pidin mõnda aega ainult antibiootikume veel tarbima. Kopsu valu mul ära ei kadunud, aegajalt ikka tundsin seda ja umbes 2,5 kuud tagasi olin ka selle pärast jälle haiglas kuid miskit ei leitud. Nüüd 21. Aprillil tundsin jälle suurt valu. Päeval korra tundsin miskit tuimust paremas kopsus, kuid rohkem midagi. Õhtul kui soovisin toolilt püsti tõusta tuli paremasse kopsu selline valu et hoidsin hinge kinni, nii valus oli lihtsalt hingata. Läksin pärast seda kohe voodisse pikali. Pärast suurt valusähvatust jäi järgi õrn valu kopsus ja raskustunne, nagu oleks telliskivi kopsu asemel. Terav valu käis läbi veel 2 korda, Lisandus ka tunne nagu oleks kõri turses või miski oleks Sinna kinni jäänud. Mõne aja pärast hakkasin Luksuma ja selle ajal käis kopsust nii suur valu läbi, et see tegi selja ja käed täiesti tuimaks ja käeliigesed hakkasid meeletult valutama. Pärast seda olen olnud voodis ja ei taha ennast üldse liigutada. Raskustunne on jäänud kuid nii suuri valusähvatusi pole enam olnud, vahepeal lööb valu kopsu kuid see pole nii suur, ka turse tunne kurgust pole kadunud. Hingan ka ainult suu lahti sesf on tunne, et ma ei saa piisavalt õhku. Sooviks teada mida teie sellest valust arvate ja kas see võiks viidata mõnele tõsisele haigusele?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Valu tunnete seetõttu, et kopsukelme oli põletikust haaratud. Tavaliselt paranedes peaks ka valu järele andma ja tuimemaks minema, kuigi see võtab veidi enam aega. Haiguspilt võib immuunkomprimeeritud inimesel olla veidi teistsugune. Soovitan siiski teil ka kopsuarsti poole pöörduda, et kontrollida, miks tunnete õhupuudust. ja miks tugevad valud korduvad. Kopsukelme on tundlik ja paraneb kauem.