valu rinnus 15.04.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Köha on kestnud juba mitmeid kuid. Köhin ainult vajadusel kui vaja röga väljutada. Ei esine ühtegi muud sümptomit mids lugenud olen kopsu haiguste kohta. Tunnen end hästi. Põhjus mis muret teeb on kui järsult ette kummarduda ning püsti tõusta tekib kerge valu rindkeres või bronhides. Vahes on tund rinnus krõmsu ning kuulda nagu tekib liigestes või sõrmi krõmpsudades. Milles võib probleem olla?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ei usu küll, et bronhides midagi krõmpsuks. Valu võib olla seotud roietevaheliste närvidega, mis on külmetamisega ja köhimisega veidi ärritust saanud. Kuid kestnud köha selgitamiseks tuleb arsti poole pöörduda, et välja selgitada kroonilise köha põhjus.