Lapsel väga pikk kõha 16.02.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on väga suur mure, nimelt on mu 6 a. lapsel juba väga väga pikalt kõha. Millele ei leita põhjust. Kõha algas juba eelmise aasta veebruarist. Oleme teinud läbi palju ravikuure, palju kopsupilte. Astma teste, allergia teste jne, kuid midagi ei leita. Käisime alles hiljuti ka söögitoru uuringutel mis ka midagi ei näitanud. Olen väga mures, et midagi ei leita. Aga kõha on alles. Laps alustab sügisel kooliteed ja tahaksime sellele kõhale ikka enne põhjuse leida.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kas olete käinud ka kõrva-nina-kurguarstil, et ülemised hingamisteed üle kontrollida, kuna sageli kroonilise köha põhjus võib peituda just seal. Soovitan konsulteerida ka laste kopsuarstiga. Ega rohkemat ei oskagi öelda olemasoleva info alusel