Köha ja ärritus kurgus 26.01.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere, mind vaevab pidev kinnine köha, klimp kurgus, kähe hääl ja kuivus kurgus. Kuuma jooki juues sisse hingates tekib kusagil kõri piirkonnas köha ärritus. See probleem on kestnud nüüd juba 5-6 aastat. Varem nii aeg-ajalt, aga selle talvega on eriti hulluks läinud. Enam ei saa normaalselt sisse hingata, justkui poolikult. Magades köha ei ole. Hommikul on tavaliselt köhahoog, röga ei tule. Peale seda tööl on mõned tunnid normaalne, aga peale lõunat ajab eriti köhima, kuna õhk on ka töö juures kuiv. Hääl on kähe ja rääkimine on hingamisraskuse ja pideva köhatamise vajaduse pärast väga vaevaline.Veel on hakanud ärritama töökaaslaste parfüümide, kohvi lõhn ja külma-sooja õhu vahetus. Kolm aastat tagasi suunas mind perearst kopsuarstile, kus tehti allergia testid, röntgen, spirograafia, midagi ei leitud, millest see võiks olla põhjustatud. Siis suunati kurguarstile, samuti ilma mingi leiuta. Edasi saatis perearst gastroenteroloogi juurde, kes aga ütles, et kui olete omeprasooli juba kuu aega võtnud ja köha pole taandunud ei saa olla tegemist refluksiga ja gastroskoopiat ei ole mõtet teha. Kuna nüüdseks on see köha hakanud juba täiesti elu segama, siis mida edasi teha, kelle poole abi saamiseks pöörduda? Suitsetanud ma ei ole kunagi, ülekaalu ega mingeid haigusi peale depressiooni ei ole (võtan antidepressante). Ehk oskate anda nõu, ette tänades.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Olge kena ja tulge vastuvõtule, teeme mõned lisauuringud. Võimalik, et tegu võib olla bronhide ülitundlikkusega, seetõttu kõik lõhnad ärritavadki. Ja eks kopsud ärritusele reageerivadki köhaga.