Mis kopsuhaigus? 12.09.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure siis selles, et mu mehel avastati kopsus midagi(vanus.28). Kopsupilt oli koldeline. Vasakul pool kaks kollet ja paremal pool üleval üks kolle. Võeti ka vereproov, oli korras. Põletikunäitaja piiri peal. Ennemalt erilisi kaebusi ei olnud. Oli aint väike valu seljas ja ebamugavustunne rinnus. Perearst kirjutas Ospamoxi, seda võttes tekkis palavik. Käisime ka kopsuarsti juures, kes saatis mehe Kose haiglasse. Küsimärgi all kolm haigust: tuberkuloos, sakodioos ja pleuriit. Köha ega midagi muud ei ole olnud. Palavik samuti kadunud. Kas oskate selle juttu puhul aimata, milline haigus nendest kolmest olla võib? Uuringuid tehakse, aga vastuseid pole veel saanud. Ootamine on väga ärevaks meid juba muutnud.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Saan väga hästi aru, et ootamine teeb ärevaks, aga ilma kopsudest tehtud rö-pilti ei saa midagi aimata. Koldevarjude olemasolu eeldab ehk rohkem kahte esimest võimalust, pleuriit on vähem tõenäoline. Aga nagu ütlesin, ei ole võimalik spekuleerida, ilma et oleksin kopsupilti näinud