Nõrkus-ja valutunne kätes, jalgades 04.07.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

U 4 kuud tagasi hakkasin tundma jalgades nõrkust (joosta ja treppidest käia raske), peale seda tundsin nõrkust kätes, hiljem valu kätes ja õlgades. Kõik see püsib siiani. Aeg-ajalt tekib suur nõrkustunne.
Vereproov oli korras. Arst arvas, et valud/nõrkus võib olla stressist.
Samas teeb murelikuks just valu kätes-õlgades, kuna olen kuulnud, et mõnikord võib see olla just kopsuvähi sümptomiks.
Õhupuudust olen tundnud ka, samuti survet rinnus. Suitsetan harva.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Soovitan teha rindkere röntgenülesvõtte ja hingamise funktsionaalsed uuringud, et välistada võimalikku kopsuhaigust. Ärge kartke, nii noortel naistel on kopsuvähki imeharva