vaevatud kopsud 29.05.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen 36 aastane naisterahvas ja olen sünnist saati nn.nõrkade kopsudega.esimesel seitsmel eluaastal kaks korda aastas kopsupõletikus,on olnud küll ühe- ja kahepoolseid põletikke,küll terve sagara küll koldelisi põletikke.on olnud ka kopsukelmepõletikke.Lapsena olid ikka köha ja palavik hästi kõrge.Vahepéal (lõpetasin kooli,sündisid lapsed) oli pikem paus u.15 aastat, siis hakkasid kopsupõletikud olema ilma palaviku ja täiesti ilma köhata.Diagnoos pandi kuulamise ja röntgenipildi järgi ning toetudes minu kaebusele, et hingata on valus.Veresete oli kuni 35().peale haiglaravi sai asi korda.mingist ajast tekkisid kopsupõletikud kõrge palavikuga ja veresete tõusis kuni 60-ni.samamoodi hingata oli valulik.Jälle haiglas saadi asi kontrolli alla .Peale günekoloogilist operatsiooni (selgus, et healoomuline kasvaja aastatevanuse protsessiga)pole kopsupõletikke paar aastat olnud.Kaebustest tunnen tihti enam kopsupõletikke üleelanud kopsus aegajalt sügavalt sissehingates valu või pinget.Kas peaksin tegema täiendavaid uuringuid, et vabaneda kahtlusest näit.kopsukasvajale või võivad haiget teha ka liited?kelle poole peaks pöörduma, perearst ai näe piisavat põhjust lisauuringuteks.Õhupuudust pole kunagi tundnud,köhima ei aja.Olen 10 aastat tagasi käinud Maarjamõisa Haigla poolt suunatuna kopsukliinikus.Siis midagi ei leitud.Tänan et lugesite nii pika kirja lõpuni.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Soovitan siiski konsulteerida kopsuarstiga, kes ka kindlasti vajalikud lisauuringud teeb. Jääb arusaamatuks sagedaste kopsupõletike põhjus. Kopsuarsti juurde tulles võiksite kaasa võtta ka varasemad röntgenülesvõtted, et neid tagantjärele hinnata ja võrrelda.