valu kopsus 25.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olin juulikuus väga väsinud, väikeses palavikus, jõuetu jne. Samas köha polnud. Seejärel hakkasin tundma valu paremal rindkeres. Käisin röntgenis, kust anti selline diagnoos: parema kopsu lat. siinuses liiteline protsess. Mõlemas kopsus infiltratiivset koldelist varjustust ei esine. Adh. pl. basalis pulm. dex.
Arst ütles, et hetkel on kops puhas ja ravi pole vaja. Mure aga selline, et valu pole kusagile kadunud, vaevab pea iga päev. Kas see jääbki nii või peaks uuesti arsti juurde minema? Kuna eelmisel korral polnud käimisest mingit abi, siis pole tahtnud uut käiku ette võtta.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui haigusnähud ei kao või süvenevad, siis tuleks küll uuesti arsti poole pöörduda ja üle vaadata. Liited võivad vahel mõnda aega tunda anda, kuid ei peaks valutama ja ebamugavustunne peaks aja möödudes pigem vähenema kui rohkenema. Valu võib olla ka mitte kopsuhaigusest tingitud.