Ei ole siiani rasestunud 11.02.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, Olen 20-aastane ja üritanud üle poole aasta elukaaslasega last saada. Kuna minu töögraafik on nii, et olen 2ndlt kodust eemal ja siis 2 jälle kodus, siis vahekorrad toimuvad vaid sel ajal kui kodus olen.
Vahekorras oleme regulaarselt iga päev või üle pâeva. Seega ov peaks jääma selle aja sisse kui kodus olen. Nüüd ei teagi mida teha..
Menstruatsioonitsûkkel on alati olnud veidi kõikuv kuid kunagi pole ära jäänud. Kuid üleeelmine kuu jäi ära. Ehk siis 22 nov toimus, siis dets jäi ära ja 22jaanuar algasid uuesti nagu kellavärk. Kuid kui viimane menses lõppes, siis peale seda paar päeva hiljem on olnud õrna vereeritust ja nii kuni 2ndlt. Vahepeal nagu polnud midagi kuid siis algas uuesti, valu ega muid sümptomeid ei ole peale selle et rinnad on veidi hellad. Ja praegu peaks olema mil ka ov aeg ja kunagi enne ei ole ov ajal vereeritust olnud. Kas see on okei? Võib see olla tsüklihäire? Naistearstile on aeg alles veebruari lõpus, seega loodan siit abi saada.
Kas praegune olukord võib olla seotud ka sellega et ma varem rasestunud ei ole?
Kas peaksin pöörduma arstile koheselt ja kuhu? Või läheb see ûle ja kannatab oodata kuni naistearsti ajani?

Aitäh.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
tehke rasedustest. Kui see on positiivne, pöörduge valvegünekoloogi jutule. Kui negatiivne, kannatab oodata veebruari lõpuni.
Terv,
AE